SmartWhois

SmartWhois

Ana Sayfa > Internet > Ağ - Network > SmartWhois

SmartWhois 5.1.285

SmartWhois Girilen bir web adresi üzerinden, IP adresi host (sunucu), ülke, şehir, il, ağ sağlayıcının adı, yönetici, teknik destek, sahibi gibi çeşitli bağlantı bilgilerini ortaya çıkartan bir uygulama.


Bu sayede programın adres çubuğuna yazmış olduğunuz herhangi bir internet adresi ya da IP numarasına göre internet üzerinden sorgulama yaptırabilir, bu sorgulama sonucunda o web adresinin kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.


SmartWhois Programa girilecek doğru bilginin neticesi birkaç dakika içinde alınır. Örneğin; yahoo.com adresini girdikten sonra adres çubuğunda bulunan sorgulamadan 'IP host, Domain ya da Kullanıcı sorgusu'ndan biri seçilerek sorgulama işlemi başlatılır. (Eğer güvenlik duvarı programı kullanıyorsanız, bu programın internete çıkışına izin vermelisiniz.)Sorgulama sonucu aradığınız IP ya da web adresine ait bilgiler ekrana gelir. Bu bilgileri HTML, XLS ve Metin dosyası olarak kaydedebilirsiniz. (Ayrıca seçenekler içinde kaydedilecek bilgi girişini kısıtlayabilirsiniz. IP blok sahibi, IP adresi, yönetim irtibat, teknik bağlantı, sunucu adı gibi çeşitli seçenekler mevcut.) Bu bilgileri kaydederek bir veritabanı oluşturabilirsiniz. Ayrca bilgiyi yazdırabilir, panodan adres de yapıştırabilirisniz.Programın 'Whois Konsolu' içinden 'Whois sunucu' araması yapabilir, bu sunucuları silebilir, düzenleyebilir ve ayrıca yeni sunucular ekleyebilirsiniz.Türkçe Kullanım:

Programın Türkçe dil dosyasını indirmek için
tıklayınız


İndirdikten sonra RAR'dan bir dizine çıkartın. Çıkardığınız bu dil dosyasını farenin sağ tuşuyla kopyalayıp programın kurulu olduğu C:Program FilesSmartWhois ana dizinine yapıştırın. Daha sonra programı çalıştırıp 'settings > language'den Turkish'i seçin. Programı kapatıp açtıktan sonra Türkçe kullanabilirsiniz.
Açıklama
:
SmartWhois
İndirilme Sayısı
:
Bu Ay: 3012      Toplam: 3012
Üretici
:
Dili
:
Türkçe
Eklenme Tarihi
:
3.08.2016 13:21:31
Boyutu
:
8,08 MB
İşletim Sistemi
:
Windows 2000/2003/XP/Vista
Lisans
:
Shareware
Kısıtlamalar
:
KULLANIM VE SÜRE KISITLAMALI
Ekran Görüntüsü
:


SmartWhois indirSmartWhois indir


Google Ana sayfanıza Program Sihirbazını yükleyin