34 Oyunu

34 Oyunu

Ana Sayfa > OYUN > Kart Oyunları > 34 Oyunu

34 Oyunu 1.10

34 oyunu, Okey oyununa benzer ama okeyden daha gelişmiş kurallara sahip bir oyun türüdür. Van ve Hakkari yöresinde çok sevilen bir oyundur.


Bazı yörelerde ismi 101 olarak da geçer. Her iki oyun da bir birine benzer özellikler taşır. Bu programla her iki oyunu da online olarak oynayabilirsiniz. 34 ve 101 Oyunu Kuralları Her iki oyun da okey taşları ile oynanır ve mantık olarak okey oyununa benzerdir. 34 oyunu ile 101 oyunu arasındaki tek fark el açarken yapılan hesap yönteminden kaynaklanır.

Oyuna Başlama Oyun masa yöneticisinin Başlat düğmesine basmasıyla başlar ve her oyuncuya 21 taş dağıtılır. Oyuna ilk başlayacak oyuncuya ise fazladan bir taş daha verilir ve bu oyuncu taş çekmeden ilk eli oynar. Taş Çekme, Taş Alma

Oyun sırası size geldiğinde yerden taş çekebilir veya yandan atılan taşı alabilirsiniz. Ancak yandan taş aldığınızda el açmak zorundasınız. Yandaki taş işinize yarıyor olsa bile el açamayacaksanız o taşı alamazsınız. Yandan taş alıp da el açamazsanız program oynamanıza müsaade etmeyecektir. Geri Bırak düğmesi ile taşı geri bırakıp taş çekebilirsiniz. Ayrıca yandan aldığınız taşı el açarken kullanmak zorundasınız. Ancak elinizde bu taşın bir eşi varsa el açarken onu da kullanabilirsiniz.

El Açma Eliniz gerekli sayıyı doldurduğunda elinizdeki taşları yere açabilirsiniz. Taş açabilmek için masada iki ayrı bölme bulunur. Seri açıyorsanız taşları Seri Açma Alanı'na çift açıyorsanız Çift Açma Alanı'na bırakın.

Açarken bir taşı yanlış yere bırakırsanız Geri Al düğmesine basarak taşı geri alabilirsiniz. Bu özellik sadece son bırakılan taş için geçerlidir. Birden fazla taşı yanlış bıraktıysanız Geri Topla düğmesi ile tümünü geri toplayıp yeniden açmanız gerekir.

şşss Açtığınız el geçerli değilse (Çift açıyorsanız 5 çift yoksa, seri açıyorsanız sayınız tutmuyorsa veya açtığınız taşlar geçersizse) Geri Topla düğmesi ile açtığınız taşları toplayabilirsiniz. Bu işlem 101 ceza yemenize sebep olur.

Açıklama
:
34 Oyunu
İndirilme Sayısı
:
Bu Ay: 5663      Toplam: 5663
Üretici
:
Dili
:
Türkçe
Eklenme Tarihi
:
22.03.2009 01:16:06
Boyutu
:
790 Kb
İşletim Sistemi
:
Windows 95/98/Me/NT/2000/XP
Lisans
:
Freeware
Kısıtlamalar
:
Sınırsız
Program için yapılan son görüşler
aslı aktaş
(19.04.2007 22:05:58)

"seLam kolay geLsin"
ya arkadaşlar lütfen bu oyunun hilelerini istiyorum lutfen bana yardımcı olun

Toplam: 1 Görüş
>> Yapılan tüm görüşleri okumak için tıklayınız
>> Sizde görüş yapmak isterseniz buraya tıklayınız


34 Oyunu indir34 Oyunu indir


Google Ana sayfanıza Program Sihirbazını yükleyin