Ubuntu

Ubuntu

Ana Sayfa > Verimlilik > Veritabanları > Ubuntu

Ubuntu 9.04

Ubuntu, Linux tabanlı ve Debian geleneğini temel alan bir işletim sistemidir. Ubuntu'nun hedefi ortalama bilgisayar kullanıcılarına kullanımı ve kurulumu oldukça basit, güncel ve güvenli bir işletim sistemi sunmaktır.


Ubuntu aldığı %30'luk oyla, 2007 yılında masaüstü kullanımında en gözde Linux dağıtımı seçilmiştir.

Ubuntu, herkesin özgürce kullanabildiği; yayınlamakta, kopyalamakta veya kodlarını özgürce değiştirip geliştirebildiği yazılımlardan oluşur. Bunların çoğunluğu GNU Genel Kamu Lisansı ile güvence altına alınmış, özgür yazılım / açık kaynak yazılımlardır.

Ubuntu Güney Afrika'lı girişimci Mark Shuttleworth'e ait Canonical Ltd.'nin sponsorluğunda geliştirilmektedir. Canonical, Ubuntu'yu satarak kâr etmektense, ücretsiz dağıtır. Şirket, Ubuntu'yu kullanan kuruluşlara isterlerse teknik destek satarak gelir sağlar. Canonical Ubuntu'yu açık kaynak kodlu ve özgür yazılım olarak sunduğu için, dünya çapında bu işletim sistemini kullanan ve geliştiren gönüllü kullanıcıları sayesinde, tüm bir işletim sistemini tek başına geliştirmek zorunda kalmaz. Tüm Linux severlerin yaptığı geliştirmeler, onu temel alan Ubuntu'yu da doğrudan geliştirir.

Canonical, Ubuntu dışında resmi olarak üç farklı Ubuntu-benzeri işletim sistemini destekler: Kubuntu, Edubuntu, Ubuntu Sunucu Sürümü (Server Edition). Ayrıca dört farklı Ubuntu benzeri işletim sisteminin geliştirilmesine de katkı sunar: Xubuntu, Gobuntu, Ubuntu Studio, Mythbuntu.

Açıklama
:
Ubuntu
İndirilme Sayısı
:
Bu Ay: 2349      Toplam: 2349
Üretici
:
Dili
:
İngilizce
Eklenme Tarihi
:
18.05.2009 09:13:49
Boyutu
:
695 Mb
İşletim Sistemi
:
Linux, Windows 95/98/Me/NT/2000/XP/2003 Server/Vista
Lisans
:
Freeware
Kısıtlamalar
:
Sınırsız
Ekran Görüntüsü
:
Program için yapılan son görüşler
MKA
(4.11.2010 03:13:56 )

"berbat"
Dedimya berbat .netten indirdiginiz bir programin kurulumu icin bi suru yol gitmek lazim.yazicimin siyah beyaz ayarlarini bile dogru durust ayarlayamiyorum.Dahada onemlisi bazi lazim olan programlari araki bulasin size bisey deyimmi?Ubuntu yaramaz.Bu yazimdan sonra silecegim.Windows tan sasmayin.belkide bu yorumumu yazmayacaksiniz ama bilin yeter.Hepinzi seviyorum kardeslerim

Toplam: 1 Görüş
>> Yapılan tüm görüşleri okumak için tıklayınız
>> Sizde görüş yapmak isterseniz buraya tıklayınız


Ubuntu indirUbuntu indir


Google Ana sayfanıza Program Sihirbazını yükleyin