LimeWire Basic Türkçe Dosya Paylaşım Programı

Dosya Paylaşım Programı

Ana Sayfa > Internet > Dosya Paylaşımı > LimeWire Basic Türkçe

LimeWire Basic Türkçe 5.4.6

LimeWire Basic, Gnutella ağı üzerinden kullanıcılarına hizmet veren bir dosya paylaşım programıdır.


Açık kaynak kodlu bir yazılım olduğundan tümüyle ücretsiz olarak sunulmaktadır. Birçok farklı kategoride arama yapabilmenizi sağlamaktadır; ses, video, görüntü, belge ve program dosyaları. Ayrıca herhangi bir kategori belirtmeden de arama yapılabilmektedir.

Yazılım özellikle ses dosyalarını bulabilmesi ile ünlüdür. Arama yapabilmek için ses dosyasının, parçayı seslendirenin veya bulunduğu albümün adını bilmeniz yeterlidir. Bilgileri uygun alanlara girdikten sonra "Search"(Ara) düğmesine basmanız gerekmektedir. Yazılım size dosyanın bulunduğu tüm kaynakları indirilme sayısına göre sıralayacaktır. En çok indirilme yapılan kaynağın en güvenli ve en hızlı kaynak olduğu varsayımına güvenebilirsiniz.

Yazılım yaptığınız arama sonuçlarında dosyaların kalitesini, lisans durumunu, dosya biçimini, dosya boyutunu, bit oranını ayrıntılı biçimde gösterdiğinden size en uygun olan arama sonucunu seçebilirsiniz. Dosyaların yüklenme hızları kaynağına göre değişmekte olup genel anlamda oldukça hızlıdır. İndirdiğiniz dosyaları gruplayabilir, varsayılan olarak seçilmiş dosya indirme dizinini isteğinize göre değiştirebilirsiniz.

Dahili bir medya oynatma aracına da sahip olan LimeWire yazılımı ile daha dosyalarınızı indirirken oynatmaya başlayabilirsiniz, yani ön izleme özelliğini kullanabilirsiniz. Aynı anda birden çok arama ve yükleme de yapabilme imkanınız bulunmaktadır.

Birçok tema desteği sunarak görselliğe ve kullanıcı özelleştirmesine de önem verdiğini gösteren LimeWire yazılımını kullanırken şüphesiz ki büyük zevk alacaksınız. Yazılımın tüm özellikleri ayrıntısı ile aşağıda anlatılmıştır.

Yazılımın En Gözde 10 Özelliği:

1. Farklı yazılımların toplanması ile oluşturulmamıştır, yani tek başına tümleşik bir yazılımdır. İçerisinde de hiçbir casus yazılım ve reklam ajanı bulundurmadığını garanti eder.

2. Güvenlik duvarından - güvenlik duvarına aktarım özelliği ile şu an kullanıcıların % 60'a yakını güvenlik duvarı kullandığından dosyaların indirilmesi sırasında herhangi bir güvenlik sorunu yaşama riskiniz oldukça düşüktür.

3. Hızlı ağ bağlantıları; yeni kullanılan "UDP Host Önbellekleri" ile LimeWire çalıştırıldıktan hemen sonra, kullanıcılar daha önce hızlı bağlandıkları ağlara bağlanabilirler.

4. Uluslararası tak ve çalıştır özelliği ile; UPnP desteğine izin verilerek daha çok arama sonucu bulunması ve daha hızlı yüklemeler yapılması sağlanır.

5. iTunes bütünleşmesi; Windows ve Mac kullanıcıları şimdi LimeWire'in iTunes bütünleşmesinden faydalanabilirler.

6. Creative Commons bütünleşmesi; LimeWire şimdi bir Creative Commons Lisansı altında lisanslı OGG ve MP3 dosyalarını tanıyabilmektedir.

7. "Yenilikler Neler?" özelliği; kullanıcılar eklenen en yeni içerikler için ağa göz atabilir.

8. LimeWire'de yapılan aramalar şimdi tam olarak dosyaları tanımlayan bilgileri göstermektedir.

9. Proxy desteği; ağ üzerindeki vekil kullanıcıların da indirme yapabilmelerine izin verilmektedir.

10. Uluslararası arama ve gruplama için destek; kullanıcılar artık herhangi bir lisanda arama yaparak diğer yabancı kullanıcıların yüklediği içeriklere de ulaşabilmektedir, ayrıca en yakın kaynaktan yükleme yapılabilmesi de sağlanmaktadır.

LimeWire Yazılımının Sahip Olduğu Önemli Özellikler:
- Kullanım kolaylığı. Sadece bilgisayarınıza kurun, çalıştırın ve arama yapmaya başlayın.
- Dosyaları veri bilgileri ile arayabilme kabiliyeti.
- Aynı anda birden fazla arama yapılabilmesini sağlayan, zarif görünümlü, çoklu arama sekmeleri arayüzü.
- Aynı dosyanın çeşitli kaynaklardan indirilmesi ile dosyaların çok daha hızlı yüklenmesini sağlayan "sürü yüklemesi" özelliği.
- Macintosh ve Windows işletim sistemi kullanıcıları için iTunes bütünleşmesi.
- Benzersiz "ultrapeer" teknolojisi ile kullanıcıların çoğu için genişbant bağlantı gereksiniminin azalması.
- Dosya kaynaklarının incelenebilmesi; aynı dosyanın yüklü olduğu hostları arayabilme özelliği. Hatta güvenlik duvarı denetimi ile çalışabilme.
- Dosya verilerinin güvenli olup olmadığının öğrenilebilmesini sağlayan BitZi adlı sitenin desteği. Bu özelliği şu şekilde kullanabilirsiniz; indirmek istediğiniz dosyanın üzerine gelip ters tıklayın ve "Advanced"(Gelişmiş) > "Lookup File with BitZi"(BitZi ile dosyayı incele) yolunu izleyin.
- Uluslararası sürüm ile birçok yeni dile destek verilebilmesi.
- Dağıtımı yapılmış bir bağlantı sistemi olan GWebCache ağını kullanabilme.
- Şimşek hızı ile yükleme yapabilmek için kendiliğinden yerel ağlarda arama yapılabilmesi. Eğer kullanıcı ortak kullanılan bir ağda veya üniversite ağında ise diğer kullanıcılardaki dosyaların hemen yüklenebilmesi.

UYARI: Bu program ile yasadışı olmayan HER TÜRLÜ dosyayı sorunsuzca indirebilirsiniz. Ancak unutmamalısınız ki paylaşım programları ile alınacak yasadışı içeriklerden doğan sorumluluk, virüslü bir dosya indirimi sonunda karşılaşabileceğiniz hasar veya istenmeyen bir içerikle karşılaşılması sonucu doğabilecek her türlü sorun kesinlikle son kullanıcıya aittir. Bizler, yeniprogram.gen.tr olarak paylaşım programlarını sadece yasal dosyalar ile çalışılması koşulu ile üreticinin kendi yasal sitesinin linkleri ile yayınlıyoruz. Yasal olmayan içerik konusunda her türlü zarar ve karşılaşılabilecek sıkıntının paylaşım yapan kullanıcı ve sunucularından kaynaklandığını ve olası bir yasal yürütmede, paylaşıma katılan kişi ve şahısların sorumlu olduklarını unutmayınız.

Açıklama
:
Dosya Paylaşım Programı
İndirilme Sayısı
:
Bu Ay: 48989      Toplam: 48989
Üretici
:
Dili
:
Türkçe
Eklenme Tarihi
:
2.01.2010 11:41:42
Boyutu
:
20.3 MB
İşletim Sistemi
:
Windows 95/98/Me/2000/NT/XP/2003/Vista/7
Lisans
:
Freeware
Kısıtlamalar
:
Sınırsız
Ekran Görüntüsü
:
Program için yapılan son görüşler
katılıyorum
(30.06.2009 18:34:10 )

"katılıyorum"
bu programı hiç sevmedim eski limewireyi istiyorum!!çok kötü bir program
(18.01.2009 16:10:59 )

"iğrenç"
tek kelimeyle iğrenç
ozan
(27.12.2007 16:17:32)

"süper"
valla nedim süperşey bu

Toplam: 3 Görüş
>> Yapılan tüm görüşleri okumak için tıklayınız
>> Sizde görüş yapmak isterseniz buraya tıklayınız


LimeWire Basic Türkçe indirLimeWire Basic Türkçe indir


Google Ana sayfanıza Program Sihirbazını yükleyin