Enixma (E-Dergi)

Enixma (E-Dergi)

Ana Sayfa > Bilim ve Eğitim > Elektronik > Enixma (E-Dergi)

Enixma (E-Dergi) 19

Enixma E-Dergi'nin 19 sayısı hazır. Bu sayıda kişisel verilerin saklanması için şifrelenmiş disk bölümleri oluşturma konusuna eğiliyoruz.


İlk adım olarak iki ayrı şifreleme uygulaması TruCyrpt/RealCyrpt ve CryptSetup kullanımına yer veriyoruz. Mayıs sayısında da bu konuya devam edeceğiz.

Yerelleştirme çalışmalarının önemli uygulamalarından birisi olan Kbabel bu sayıda sayfalarımızda yer alıyor. Yerelleştirme çalışmalarına katılmak isteyenler Kbabel yazısına göz atabilir. Ayrıca coğrafya konusunda az bilinen ama son derece kullanışlı bir uygulama olan Marble bu sayıda yer verdiğimiz eğitim yazılımlarından. Disk bölümlerini oluşturmak, kopyalamak ve yedeklemek vs için GParted nasıl kullanılır sorusunun yanıtı da GParted yazısında ayrıntıları ile veriliyor. Portaga uyumlu paket yönetiöm yazılımı olan entropy ve geliştiricisinin kendi kaleminden entropy nasıl doğdu ve nasıl gelişecek yine sayfalarımızda yer alıyor. Ve son olarak programlama yazı dizilerimiz olan RS232 ve BASH kabuk programlama ile haberler bu sayı içeriğimizde bulunuyor.

Açıklama
:
Enixma (E-Dergi)
İndirilme Sayısı
:
Bu Ay: 1893      Toplam: 1893
Üretici
:
Dili
:
Türkçe
Eklenme Tarihi
:
22.03.2009 01:43:04
Boyutu
:
6.2 Mb
İşletim Sistemi
:
Windows 95/98/Me/NT/2000/XP/2003 Server/Vista
Lisans
:
Freeware
Kısıtlamalar
:
Sınırsız
Ekran Görüntüsü
:


Enixma (E-Dergi) indirEnixma (E-Dergi) indir


Google Ana sayfanıza Program Sihirbazını yükleyin