Açık Soru Bank

Açık Soru Bank

Ana Sayfa > İş & Sektörel > İnsan Kaynakları > Açık Soru Bank

Açık Soru Bank 2.0.2

Üreticiden : Açık Soru Bank, öğretmenlere yönelik hazırlanmış ücretsiz bir soru bankası programıdır.


Soru bankasına kolayca sorular ekleyebilir, eklediğiniz bu sorularla kolayca sınavlar hazırlayabilirsiniz.

Programın Genel Özellikleri :

1- Soruları ders, seviye, ünite ve konu bazında sınıflandırabilme.
2- Kolayca soru ekleme, bu sorulardan sınavlar yapabilme.
3- Cevap anahtarları çıkarabilme.
4- Sorulara çözüm/cevap ekleyebilme.
5- Sorulara MS Word denklem düzenleyicisi kullanarak, OpenOffice Math kullanarak veya MathType kullanarak denklem ekleyebilme (Hangi programı kullanarak denklem ekleyecekseniz, adı geçen programın bilgisayarınızda yüklü olması şarttır.).
6- Sorulara resim ekleyebilme.
7- Eklenen resimleri, denklemleri istenen şekilde soruya hizalayabilme.
8- Sınav hazırlama işleminden önce soruların sıralarını karıştırabilme (Bu sayede farklı gruplar oluşturabilirsiniz.).
9- MS Word, OpenOffice.Org ile tam uyumludur.
10- Sorularınızı şifreleyerek kaydedebilme.
11- Sorulara MS Paint ile programın içinden çizim ekleyebilme.
12- “doc” veya “rtf” dosyasından kolaylıkla soru ekleyebilme.
13- Sorulara MS Word kullanarak programın kendi içinden imla denetimi yapabilme (Bu özelliğin kullanılabilmesi için MS Word bilgisayarda kurulu olmalıdır.).
14- Soruları tek tek ithal edebilme (MS Word veya OpenOffice ya da WordPAD uyumlu olarak kaydedilebilir. Dilerseniz herhangi bir RTF editör ile de açabilirsiniz.).
15- Oluşturulan sınavı veya cevap anahtarını doc, rtf veya html olarak kaydedebilme (Bu sayede oluşturduğunuz sınavlarınızı kaydederek USB belleklerinizde taşıyabilirsiniz. MS Word veya OpenOffice ile açabilirsiniz.).
16- Programda veri kaybını en aza indirmek için yedekleme sistemi mevcuttur. Sorularınızın tamamını yedekleyebilir, isterseniz bu yedeği kolaylıkla geri yükleyebilirsiniz.
17- Açık Soru Bank, GNU/GPL lisanslıdır, yani açık kaynak kodludur. Kaynak kodlarıyla dağıtılmaktadır. Bu nedenle kesinlikle virüs veya kötü amaçlı yazılım/kod içermez.
18- Programda soru paket sistemi bulunuyor. Program ile kaydettiğiniz sorulardan istediklerinizi program yardımıyla kolayca, diğer kullanıcılarla paylaşabileceksiniz. Ayrıca diğer kullanıcıların hazırladığı soru paketlerini kendi programınıza ekleyebileceksiniz.
19- Programda bulunan sorularınızın özelliklerini toplu olarak Toplu Soru İşlemleri aracı ile kolaylıkla değiştirebileceksiniz.
20- Programın videolu yardım dosyaları mevcuttur. Bu sayede, programın nasıl kullanılacağını ayrıntılı olarak görebileceksiniz.

BU SÜRÜMDE YAPILAN YENİLİKLER :

1- Programda 40 civarında hata giderildi.
2- Yedekleme ve Paketleme sisteminin sıkıştırma algoritması açık kaynak felsefesine bağlı olarak Huffman Algoritması ile değiştirildi. Bu durum kullanıcıya daha hızlı, daha güvenli ve kullanıcıyı daha da bilgilendiren bir sistem haline geldi. Ancak bu sürümden itibaren 2.0.1 ve önceki sürümlere ait yedek ve paket dosyaları çalışmayacak.(Konuyla ilgili olarak önemli notları mutlaka okuyunuz!)
3- Sorulara sembol ekleme özelliği eklenmiştir.
4- Sürekli girmek zorunda olduğunuz metinleri artık daha hızlı ekleyebileceksiniz. Otomatik metin ekleme özelliği eklendi. Örneğin her defasında "Aşağıdakilerden hangisi" ifadesini yazıyorsanız, Otomatik Metin Ekleme kısmından bu cümleye çift tıklayarak bu metni soruya daha hızlı ekleyebileceksiniz. Otomatik Metin Ekleme kısmındaki metinleri istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.
5- Nesne Ekleme kısmı geliştirilmiş, "Hızlı Nesne Ekleme" bölümü eklenmiştir. Bu sayede bilgisayarıızda bulunan herhangi bir programa ait nesneyi (Corel Draw, FX Draw vb. çizim nesneleri gibi) kısayol tuşu atamak suretiyle daha hızlı ekleyebileceksiniz.
6- Programa "Günün İpucu" bölümü eklenmiştir.
7- Açık Soru Bank artık daha da özelleştirilebilir. Ayarlar menüsüne yeni ayarlar eklenmiştir. Bu sayede programa ait pek çok özelliği ayarlayabileceksiniz.
8- Programın görünüşü daha şık olacak şekilde düzenlenmiştir.
9- Artık listelerde fare tekerleğini kullanabileceksiniz.
10- Soru Süzme kısmına "Seviye Süzme" eklenmiştir.
11- Yazdığınız soruları Soru Numarasına göre kolayca arayıp sepete ekleyebileceksiniz.
12- Sepet sayısı ikiye çıkarılmıştır. Bu sayede aynı anda farklı sorulardan oluşan iki grup hazırlayabileceksiniz.
13- Sınav için "Sepete Otomatik Soru Ekleme Bölümü" eklenmiştir. Bu sayede istediğiniz özelliklerde, istediğiniz sayıda soruyu sepete otomatik olarak ekleyebileceksiniz.
14- Sepetteki soruların sırasını isteğe bağlı olarak değiştirebileceksiniz. (Sepetteki soruları alta/üste taşıma özelliği)
15- Programa şifreli giriş modülü eklenmiştir. İsterseniz ayarlar kısmından, bu özelliği kapatmanız mümkündür.
16- Programda, sorularınıza bedava offfice yazılımı olan SoftMaker Office denklemlerini ekleyebileceksiniz.
17- Yardım videoları programın paketinden çıkarılmış, programın boyutu düşürülmüştür. Ancak isterseniz, yardım videolarına buradan ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOTLAR :

1- Programın kaynak kodunu
buraya
farenizin sağ tuşuyla tıklayıp 'Hedefi Farklı Kaydet'e basarak indirebilirsiniz.
2- Açık Soru Bank 2.0.1 ve daha önceki sürümleri kullanıyorsanız 2.0.2 sürümüne ait kurulumu eski sürümü SİLMEDEN üzerine yapınız. Ancak, tedbir olması açısından, eski sürüme ait kurulum klasörünü ayrı bir disk bölümüne/CD/DVD/USB Belleğe kopyalamak suretiyle yedeklemeniz yararınızadır.(Kurulum klasörü varsayılan olarak, -kurulum esnasında değiştirmediyseniz- "C:Program FilesAcikSoruBank2" klasörüdür.) ESKİ SÜRÜMLERE AİT YEDEK VE PAKET DOSYALARI BU SÜRÜMDE ÇALIŞMAMAKTADIR!
3- Açık Soru Bank tamamen gönüllü bir çalışmanın ürünüdür. Tamamen ücretsizdir, bundan sonra da ücretsiz olacaktır. Tüm yazılımlarda olduğu gibi hata içerme ihtimali vardır. Bu durumda tüm sorumluluk kullanıcıya aittir. Ayrıntılı bilgi için kurulum ekranında lisans anlaşmasını okuyunuz.
4- Programa kullanarak hazırladığınız soru paketlerini, programın web sitesinde paylaşılmak amacıyla programcının mail adresine gönderebilirsiniz.

Açıklama
:
Açık Soru Bank
İndirilme Sayısı
:
Bu Ay: 3202      Toplam: 3202
Üretici
:
Dili
:
Türkçe
Eklenme Tarihi
:
30.05.2009 15:15:58
Boyutu
:
10 Mb
İşletim Sistemi
:
Windows 2000/2003/XP/Vista
Lisans
:
Freeware
Kısıtlamalar
:
Sınırsız
Ekran Görüntüsü
:


Açık Soru Bank indirAçık Soru Bank indir


Google Ana sayfanıza Program Sihirbazını yükleyin