FEBE Firefox Extension Backup Extension

FEBE Firefox Extension Backup Extension

Ana Sayfa > Internet > Firefox Eklentileri > FEBE Firefox Extension Backup Extension

FEBE Firefox Extension Backup Extension 7.0.1Firefox Extension Backup eklentisi; sayesinde oldukça basit ve hızlıca Firefox İnternet tarayıcınızın

-Kurulu Eklentilerinin, -Temalarınızın (yani şablonlarınızın),

-Sık kullanılan adreslerinizin, -Cookie'lerinizin (bilgi çerezlerinizin),

-Profil Bilgileri ve ayarlarınızın yedeğini belirttiğiniz bir klasöre alabilir, ileride tekrar kurmak için saklayabilirsiniz.Alınan eklenti yedekleri tekrar kurulabilir (.xpi) özellikte alınmaktadır.


İhtiyacınız olduğunda tekrar kurmak için eklentiler pencerenizi açıp dosyanızı fareniz ile buraya sürüklemeniz yeterlidir.Firefox Eklentilerinin Kurulması :Programı indir linkine tıkladığınızda gelen ekranda tarayıcınızın menü kısmının altında çıkan sarı uyarı çubuğuna tıklayıp "Bu Siteye İzin Ver" seçeneğini seçmeniz halinde Firefox eklenti yükleme/kurma penceresi gelecektir.

Bu pencerede "Kur" butonundaki sayan süre bitince bu tuşa basıp kurulmasını sağlayabilirsiniz.
Eklentiyi Kaldırmak ve Güncellemek :Tarayıcınızın üst menülerinden Araçlar menüsünün altındaki Eklentiler kısmına tıkladığınızda açılan Eklenti Kurma / Kaldırma / Güncelleme penceresinde kaldırmak istediğiniz eklentiyi bulup üzerinde sağ tıklayıp "Kaldır" diyebilir veya üzerine bir kez tıklayıp bu pencerenin alt kısmında bulunan "Kaldır" tuşuna basarak kaldırabilir veya "Güncelle"

butonu ile pencerede bulunan tüm eklentilerin güncellenmesini sağlayabilirsiniz.
Kullanımı Hakkında Bilgi :

Firefox İnternet Tarayıcınızın üstteki Araçlar menüsünden FEBE/FEBE Options kısmına girdiğinizde Options (seçenekler) bölümünde üç tane seçilebilir kısım göreceksiniz. Bunlardan istediğinizi işaretleyip üstten ikinci bölüm olan Directory kısmına geçiniz. Burada da üstteki kısım hedef yani yedeğinizi kaydedeceğiniz klasörü belirteceğiniz kısımdır, yanındaki browse butonu ile klasör seçiniz. Alttaki kısım boş ise Windows XP işletim sisteminde otomatik olarak gereken dosya yolu bulunmakta ve orada "c:windowssystem32wscript.exe" yazmaktadır, eğer yoksa yazınız. Diğer işletim sistemlerinde (win98 gibi) otomatik bulunamayacağı için boş olacaktır, bilgisayarınızın arama özelliği kısmında wscript.exe yazıp aradığınızda "c:windowswscript.exe", "c:windowssystemwscript.exe" veya "c:windowssystem32wscript.exe" altında olduğunu göreceksiniz, aynı yolu o kısma yazınız. Sonra en alttaki Ok (tamam) butonu ile pencereyi kapatınız.

Tekrar Araçlar/FEBE/Perform Backup kısmına tıkladığınızda ekranda hızlıca çalışan bir pencere görürsünüz ve 10-15 saniye sonra işlem bittiğinde ayrı bir pencere açılır. Onu kapayabilirsiniz.

Kayıt için seçtiğiniz klasöre gittiğinizde tüm seçtiğiniz eklenti, profil ayarları, şablonlar, sık kullanılanlar vb. hepsinin yedeğinin alındığını göreceksiniz.-Windows XP ve Vista uyumludur.

-Linux/Unix ve Mac OS X işletim sistemlerinde kullanılan Firefox tarayıcılarda kullanılabilir.

Açıklama
:
FEBE Firefox Extension Backup Extension
İndirilme Sayısı
:
Bu Ay: 2448      Toplam: 2448
Üretici
:
Dili
:
Ingilizce
Eklenme Tarihi
:
23.08.2011 12:47:07
Boyutu
:
1.05 MB
İşletim Sistemi
:
Windows 95/98/Me/NT/2000/XP/2003 Server/Vista
Lisans
:
Freeware
Kısıtlamalar
:
Sınırsız
Ekran Görüntüsü
:


FEBE Firefox Extension Backup Extension indirFEBE Firefox Extension Backup Extension indir


Google Ana sayfanıza Program Sihirbazını yükleyin