Cep Telefon Rehberimi Yedekle (Tüm Modeller İçin)

Cep Telefon Rehberimi Yedekle (Tüm Modeller İçin)

Ana Sayfa > Araçlar > Görev Çubuğu, Başlat Menüsü ve Explorer > Cep Telefon Rehberimi Yedekle (Tüm Modeller İçin)

Cep Telefon Rehberimi Yedekle (Tüm Modeller İçin) 1.3.1

Üreticiden:

Program vcf formatındaki cep telefonu rehberinizi, outlook express, ms outlook kişi bilgilerinizi (kartvizitlerinizi) Excel dosyası haline çevirmeye veya Excel dosyasında hazırladığınız tablo halindeki veriyi cep telefonunuza gönderebileceğiniz vcf formatına çevirmeye yaramaktadır.


Cep telefonunuzdan veri alışverişi yapmaz. Bu işlem zaten telefonun yanında gelen yazılımlar vasıtasıyla yapılabilmektedir.Program kendini kurulum sonrasında otomatik olarak Excel içerisine entegre etmektedir. Fakat bir sorun çıkarsa veya bilgisayarınızda 1 den fazla Excel versiyonu varsa ve hepsine ayrı ayrı kurmak isterseniz şu adımları izleyin, kaldırmak için de aynı yerden program yanındaki ok işaretini kaldırın:Excel 'de Tools > Add-Ins veya Araçlar > Eklentiler menüsünden

Browse veya Ekle ye girerek programı kurduğunuz klasörden "ceprehber.xla" dosyasını seçin

Programın standard kurulum yeri: "C:Program FilesAHSENsoft.comCepRehber"

Excel 2007 de Add-Ins menüsünü bulmanız gerekecektir...

Rehberi Excel e aktarmaÇalıştırmadan önce Telefon Defterinizi .vcf formatında data kablosu, infrared port, bluetooth vasıtasıyla bilgisayarınıza indiriniz. Telefonunuzun kullanma kılavuzundan nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Cep telefonunuzu bilgisayarınıza bir şekilde bağlayamıyorsanız, doğal olarak telefon defterinizi yedeklemeniz mümkün olmayacaktır.

Program sorduğu zaman dosya veya dosyları gösterin. Seçtiğiniz bütün dosyalar tek bir Excel dosyası haline getirilecektir. Bazı cep telefonları rehberini tek dosya halinde bazıları da her isim için ayrı dosya hazırlamak suretiyle vcf dosyaları oluşturmaktadır.

Excel deki verileri rehber dosyası yapmaBu kısımda, Excel dosyanızı Cep Telefonunuza gönderebileceğiz vcf dosyası (adres defteri) haline getirebilirsiniz.

Eğer Cep Telefonunuzdan aldığınız dosyayı düzenlediyseniz, bu dosyayı seçmeniz yeterlidir.

Sıfırdan bir Excel dosyası hazırlayıp, bunu Cebinize gönderecekseniz, program menüsünden veya klasöründen 'Bos Dosya.xls' dosyasını açın ve Excel dosyasını bu formatta doldurup kaydedin ve sorulunca bu dosyayı seçin.

Program sorduğunda telefonunuz tek bir dosya mı veya her isim ayrı dosylar mı istediğine göre uygun cevabı verin. Bunu cep telefonun rehberini bilgisayara aktarırken görebilirsiniz. Örnek olarak Sony Ericsson lar tek dosya, Nokia lar ayrı dosyalar istemektedirler.

Seçtiğiniz Excel Dosyanızın bulunduğu yere aynı adlı, vcf uzantılı telefon defteri dosya(ları)nız hazırlanacaktır.

Oluşturulan bu dosyayı/dosyaları cep telefonunuza geri gönderebilirsiniz.Bu versiyonla Türkçe karakter sorunu giderilmiştir. Karşılaştığınız sorunlar için mail atınız...

Açıklama
:
Cep Telefon Rehberimi Yedekle (Tüm Modeller İçin)
İndirilme Sayısı
:
Bu Ay: 22596      Toplam: 22596
Üretici
:
Dili
:
Türkçe
Eklenme Tarihi
:
22.03.2009 01:45:12
Boyutu
:
530 Kb
İşletim Sistemi
:
Windows
Lisans
:
Freeware
Kısıtlamalar
:
Sınırsız
Ekran Görüntüsü
:


Cep Telefon Rehberimi Yedekle (Tüm Modeller İçin) indirCep Telefon Rehberimi Yedekle (Tüm Modeller İçin) indir


Google Ana sayfanıza Program Sihirbazını yükleyin