Windows Live Messenger (Türkçe) Anlık Mesajlaşma Programı

Anlık Mesajlaşma Programı

Ana Sayfa > Internet > Anında Mesajlaşma > Windows Live Messenger (Türkçe)

Windows Live Messenger (Türkçe) 2009 Yapı 14

Dünyanın en çok kullanılan ve artık bilgisayarların olmazsa olmaz programlarından biri olan anında mesajlaşma yazılımı Windows Live Messenger (WLM) yeni sürümü ile karşınızda.

İndireceğiniz dosya bir paket yükleyicisidir ve Messenger'ı istediğiniz eklentileriyle birlikte internet üzerinden indiriyor.


Seçtiğiniz eklentilere bağlı olarak indirilen boyut 35-130 MB arasında değişebiliyor. Bu yükleyici bilgisayarınızdaki mevcut Messenger sürümünü ve bileşenlerini denetliyor ve daha yeni bir sürümü çıkmışsa gerekli dosyaları internetten indirerek bilgisayarınızdaki sürümü güncelliyor.

Yükleyici ile, Messenger dışında Writer (blog için içerik hazırlayıcı), Mail (e-posta yazılımı), Toolbar (IE için arama çubuğu) ve Fotoğraf Galerisi (fotoğraf ve videolarınızı düzenlemek için) eklentilerini isteğinize bağlı olarak yükleyebiliyorsunuz.

Messenger'ın kullanımını uzun uzun anlatmaya gerek yok. Artık bir bilgisayarın demirbaş yazılımı haline geldiği ve internete en çok kullanılan iletişim aracı olduğu için kullanımını ve temel özelliklerini biliyorsunuz.

Yazılımın temel özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak;

- Arkadaş listenizde gruplar oluşturabilir, listenizi gruplara göre veya çevrimiçi/çevrimdışı olma durumlarına göre sıralayabilirsiniz.
- Listenizde ekli olan kişilerle yazışabilir, web kamerası aracılığıyla birbirinizi görebilir, sesli arama sayesinde de aynı zamanda birbirinizle konuşabilirsiniz.
- Listenizdeki kişilerin durumlarını görebilir, Messenger'a girdiklerinde (çevrimiçi hale geldiklerinde) onlarla yazışabilir veya çevrimdışı olsalar bile mesaj yazabilirsiniz. Çevrimdışı olarak gönderdiğiniz mesajlar, kişi çevrimiçi olduğunda kendisine iletilir.
- Gizlenmek istediğiniz durumlarda çevrimdışı görünebilir ve bu durumdayken istediğiniz kişilerle yazışabilirsiniz. Ancak görüntülü yazışma ve dosya gönderme gibi özellikleri kullanabilmek için çevrimiçi durumuna geçmeniz gerekir.
- Listenizdeki kişilerle bilgisayarınızdaki dosyaları paylaşabilir ve çevrimiçi durumdayken bilgisayarınızdaki bir dosyayı onlara gönderebilir ve onlardan dosya alabilirsiniz.
- Yeni ileti, e-posta, titreşim vs. aldığınızda isteğinize bağlı olarak görüntülü ve sesli olarak uyarılırsınız.
- Bir arkadaşınızla konuşurken başka arkadaşlarınızı da konuşmaya davet ederek bir telekonferans yapabilirsiniz.
- Listenizdekilere Messenger'ın içinde bulunan ve sonradan ekleyebileceğiniz hareketli ifadeler, göz kırpma animasyonları ve titreşim gönderebilirsiniz.
-Messenger pencerelerinizin renklerini ve arkaplanlarını istediğiniz gibi değiştirebilir ve size özel bir görünüm oluşturabilirsiniz.Kurarken hata alıyorsanız:

-Güncel olmayan bir XP sürümü kullanıyorsanız indirdiğiniz "Yükleyici" çalışmayabilir ve "windows update agent" ile ilgili bir hata mesajı alabilirsiniz. Bu hata mesajını alıyorsanız
buraya tıklayarak
gerekli dosyayı indirip kurabilirsiniz.
-Windows installer 3.1 ve üstüne sahip değilseniz
buraya tıklayarak
gerekli dosyayı indirip kurabilirsiniz.
-Bu iki dosyayı kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp internete bağlı haldeyken yeniden yükleyiciyi çalıştırmayı deneyiniz.
- Windows Installer hatası alıyorsanız :
Buraya tıklayarak
Windows Installer CleanUp Utility uygulamasını indirebilir, çalıştırdıktan sonra bilgisayarınızı baştan başlatarak MSN kurulumuna devam edebilirsiniz.


TÜM paketlerin dahil olduğu sürüm :
Buraya
tıklayarak uygulamanın tüm paketlerini içeren tekli kurulum dosyasını (130 MB) indirebilirsiniz.

Bir önceki 8.5 sürümünü ise indirebilirsiniz.


Windows Live Messenger 2009 Sürümünü Kurduktan Sonra Kişi Listesini Göremeyenler :

Programı kurup, oturum açtıktan sonra kişi listenizin olmaması veya listede eksikler olması gibi durumlarla karşılaşmamak için Windows Live Messenger 2009'u kurmadan önce, önceki kullandığınız Messenger sürümünde aşağıdaki ayarı kontrol etmenizi tavsiye edilir.

Araçlar> Seçenekler> Güvenlik> "Bu paylaşılan bir bilgisayar olduğundan adres defterimi, görüntü resmimi ve kişisel iletimi burada depolama" seçeneğinin işaretli olmasına dikkat ediniz. Eğer bu seçenek işaretli değilse kişi listeniz ve diğer bilgileriniz bilgisayarınızda depolanıyor demektir. Bu durum da başka bir Messenger sürümü kurduğunuzda Kişi Listenizin bulunamaması gibi sonuçlar doğurabilir. Bu sebeple Windows Live Messenger 2009'u kurmadan önce, mevcut kullandığınız Messenger sürümünde oturup açıp, yukarıda bahsedilen seçimi işaretleyip, oturum kapatın ve tekrar oturum açın. Ardından yeni Windows Live Messenger 2009'u kurduğunuzda kişi listesi sorunu yaşamadığınızı göreceksiniz. Windows Live Msn Messenger Türkçe

Açıklama
:
Anlık Mesajlaşma Programı
İndirilme Sayısı
:
Bu Ay: 5139      Toplam: 5139
Üretici
:
Dili
:
Türkçe
Eklenme Tarihi
:
17.09.2009 23:33:53
Boyutu
:
1.1 MB
İşletim Sistemi
:
Windows XP/Vista
Lisans
:
Freeware
Kısıtlamalar
:
Sınırsız
Ekran Görüntüsü
:
Program için yapılan son görüşler
(5.07.2009 16:59:45 )

"yardım edin lütfen:("
aynen arkadaşın dediği gibi şimdi messenger hiç açılmıyor kaldıramıyorum da ne yapmam gerekir......
(22.02.2009 00:03:08 )

"Sakın kullanmayın..."
Bir süre sonra yeni bir versiyonu olduğunu söyleyip update edilmesini istiyor. Bunu yaptıktan sonra program bir daha çalışmıyor. Eski sürüme geçmek için uğraşıyorum fakat sistemden kaldırılmıyorda. Hiç tavsiye etmiyorum
Processap
(14.01.2009 12:39:55 )

"Sadece yine daha berbat görünüm ve kullanım zorluğu"
Bu yeni olarak adlandırılan sürüm ile Microsoft'a olan bakış açım artık tam olarak değişti.WindowsXP'nin vistaya geçişi gibi bir değişim sözkonusu sadece yine daha berbat görünüm ve kullanım zorluğu.Ben kurdum, kullandım ve nekadar zorluk taraflarını görsemde bilmediğim birşeyler vardır diye kullanmaya devam ettim ama dayanamadım öncekine geri döndüm.MICROSOFT BU ARALAR HEP YANLIŞ STRATEJİLER UYGULUYOR VE NEKADAR ELEŞTRİLER ALSADA SÜRDÜRMEYE DEVAM EDİYOR.. HERKESE SESLENİYORUM 8.5'İ KULLANMAYA DEVAM EDİN !!

Toplam: 3 Görüş
>> Yapılan tüm görüşleri okumak için tıklayınız
>> Sizde görüş yapmak isterseniz buraya tıklayınız


Windows Live Messenger (Türkçe) indirWindows Live Messenger (Türkçe) indir


Google Ana sayfanıza Program Sihirbazını yükleyin