X-Plane

X-Plane

Ana Sayfa > OYUN > Uçuş Simülatörleri > X-Plane

X-Plane 9.45

Laminar Research’ten X-Plane altyapısını kullanan bir uçuş eğitimi, uçuş simülasyonu yazılımı.


Bununla size pervaneli bir Cessna 172 eğitim uçağı veriyorlar ve gerçek uçuş koşullarını içeren 3D bir ortamda uçuyorsunuz; uçuş öğrenir gibi yapıyorsunuz. Uçağın yön ve hız kontrolleri, iPhone’un hareket algılayıcı (Accelometer) sisteminden ibaret. Yani telefonu sağa, sola, yukarı, aşağı çevirdikçe bu pırpırı yönlendirebiliyorsunuz.

Hava meydanından kalktıktan sonra dilediğiniz kadar uçup aynı havaalanına iniş yapmanız gerekiyor. Uçuş süresince ekranda ne yapmanız gerektiğini anlatan talimatları okuyabiliyorsunuz (İngilizce). Zorda kalırsanız, o an ilgilenmeniz gereken başka bir şey çıkar veya sıkılırsanız, oyunu duraksatabiliyorsunuz. Merak etmeyin, şimdiye değin hiçbir uçak havada kalmamıştır; işiniz bittiğinde geri dönebilirsiniz. Ayrıca görevi başaramaz da uçağı düşürürseniz, siz dahil kimsenin burnu kanamıyor ;)

Daha profesyonel ve ücretli uçuş programlarında olduğu gibi X-Plane-Trainer’da da farklı kamera açıları ve pilot görüşü modundayken ekran üzerine yansıyan digital yön, yükseklik, denge ve hız göstergeleri var.

Uçuş eğitim etaplarını geçtikçe yeni uçuş planları aktive edebilirsiniz. Bunlar arasında Innsbruck (Avusturya), Hawaii, Boswell Körfezi (Alaska), Güney Kaliforniya, San-Fransisco, Kaliforniya Çöl Bölgesi gibi uçuşlar var. Şu anda X-Plane uçuş planlarından bu 10 meydanın semalarında ücretsiz uçuş hakkınız var ve bu sayının artacağı söyleniyor. App Store’daki tanıtım metninde yine ücretsiz güncellemelerle bu uçuşlara yenilerinin ekleneceği belirtiliyor.

Bu yazılımla uçmayı öğrendikten sonra X-Plane’de bulunan diğer büyük ve hızlı jet uçaklarını kullanmaya, başka uçaklarla it dalaşı yapmaya başlayabilirsiniz; aynı firmanın tanesi 10 dolardan farklı yazılımlarıyla elbette. Bunlar arasına süpersonik savaş uçakları ve büyük yolcu uçakları var. X-Plane’in Mac, PC ve Linux sürümleri de mevcut, beğenirseniz web sitelerine girip ekran kopyalarını inceleyebilir ve dilerseniz satın alabilirsiniz.

Bilgisayar/ iPhone ortamında uçmayı merak eden ancak böyle bir program kullanmayı henüz denememiş iPhone/ iPod touch kullanıcılarının beğenebileceği bir yazılım X-Plane-Trainer; tavsiye ederiz. Yalnız böylesi büyük ve grafik ağırlıklı yazılımları indirdikten sonra kullanmadan önce her zaman yapılması gerektiği gibi, iPhone’unuzu kapatıp yeniden açmayı unutmayın.

Açıklama
:
X-Plane
İndirilme Sayısı
:
Bu Ay: 5564      Toplam: 5564
Üretici
:
Dili
:
İngilizce
Eklenme Tarihi
:
27.01.2010 22:43:59
Boyutu
:
2.6 MB
İşletim Sistemi
:
Windows XP/Vista/7
Lisans
:
Demo
Kısıtlamalar
:
Denemesi bedava
Ekran Görüntüsü
:
Program için yapılan son görüşler
(4.10.2011 00:27:42 )

""

Toplam: 1 Görüş
>> Yapılan tüm görüşleri okumak için tıklayınız
>> Sizde görüş yapmak isterseniz buraya tıklayınız


X-Plane indirX-Plane indir


Google Ana sayfanıza Program Sihirbazını yükleyin