Dr.Web CureIt

Dr.Web CureIt

Ana Sayfa > Güvenlik > Anti-virüs > Dr.Web CureIt

Dr.Web CureIt 8.00

Dr.Web CureItkolay kullanımlı, ücretsiz ve Türkçe destekli bir virüs ve casus yazılım tesbit etme ve temizleme uygulamasıdır.


Bilinen bir anti-virüs yazılımı olan Dr.Web Anti-virüsün, anlık koruma sağlamayan ve otomatik güncelleme özelliği olmayan, bir nevi kırpılmış bir halidir. Virüs, solucan, casus, truva atı, klavye kaydedici, rootkit, reklam yazılımları gibi bilinen neredeyse tüm zararlı çeşitlerini tesbit edip temizleyebiliyor. Dr.Web anti-virüsle aynı veritabanını kullanıyor.

Dr.Web CureIt Mevcut veritabanı ile 550.000in üzerinde zararlıyı tesbit edebiliyor. Türkçe dahil 35 dil desteği bulunuyor. Programın kullanımı çok basit. Açtığınızda sol kısımdan tarama seçeneklerinden birini seçip sağdaki (logosunun altında) Başlat tuşuna basıyorsunuz. Yanında Duraklat ve Durdur tuşları da var. (Tuşlar biraz dikkatten kaçan bir yere konumlandırıldığı için tarif etme gereği duydum. Programın indirdiğinizde doğrudan çalıştırabiliyorsunuz demiştik ancak ilk çalıştırmada bir hata mesajı çıkabiliyor (kendi denememizde öyle oldu) ancak bu hata mesajını kapatıp programı yeniden çalıştırmayı denediğinizde normal bir şekilde çalıştırıyor. Bildiğiniz gibi %100 güvenlik diye bri şey yoktur ve hiçbir anti-virüs programı size %100 güvenlik sağlamaz. Bazı anti-virüs yazılımlarının yakalayamadığı bir zararlıyı bir diğeri yakalayabilir. Bu nedenle sisteminizde birden fazla antivirüs yazılımının olması faydalıdır. Dr.Web CureIt Ancak, arka planda çalışan ve eş zamanlı (anlık) koruma sağlayan bildiğimiz antivirüslerden aynı anda birden fazlasını çalıştırmak hem sisteminizi yavaşlatır hem de birbiriyle çakışarak sorunlara neden olabilir. Bu yüzden sadece bir tane sağlam bir antivirüs yazılımını sisteminizde anlık olarak çalıştırmanızı öneriyoruz. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi güncelleme desteği olmadığı için (en büyük eksiği) tarama yapmadan önce yeniden bu dosyayı indirmenizi öneririz. Bu handikapı nedeniyle programın indir.com notunu 1 puan kırarak 5 üzerinden 4 puan veriyoruz ve alternatif bir virüs tarayıcı olarak sisteminizde bulunmasını (güncel olması koşuluyla) öneriyoruz.

Açıklama
:
Dr.Web CureIt
İndirilme Sayısı
:
Bu Ay: 2255      Toplam: 2255
Üretici
:
Dili
:
Türkçe
Eklenme Tarihi
:
20.12.2012 08:39:07
Boyutu
:
101,69 MB
İşletim Sistemi
:
Windows 98/Me/2000/NT/XP/2003/Vista/7
Lisans
:
Freeware
Kısıtlamalar
:
ücretsiz
Ekran Görüntüsü
:


Dr.Web CureIt indirDr.Web CureIt indir


Google Ana sayfanıza Program Sihirbazını yükleyin