PGP Desktop

PGP Desktop

Ana Sayfa > Güvenlik > Şifreleme > PGP Desktop

PGP Desktop 10.0

PGP Desktop güvenli e-mail, dosya şifreleme protokolüdür (RFC 2440). Bir dizi şifreleme algoritmasını destekler IDEA, RSA, DSA, MD5, SHA-1.

PGP Desktop sayesinde e-maillerinizi ve dosyalarınızı 3.


gözlerden rahatça uzak tutabilirsiniz. İstemediğiniz kişiler dosyalarınızı e-maillerinizi ele geçirse bile, eğer PGP ile şifrelenmişse bu dosyaların içeriklerine ulaşamazlar.

PGP’ nin en önemli yanlarından biri çok ciddi derecede güvenli olmasıdır. Tüm kaynak kodu açıktır (sitesinden kaynak kodunu sipariş edebilirsiniz) ve ücretsiz bir versiyonu da mevcuttur. Kaynak kodunun açık olması, PGP’ nin tüm dünyadaki güvenlik uzmanları tarafından incelenmeye açık olduğunu gösterir ki, bu ne derece güvenli olduğunu kanıtlamaktadır.

Algoritması açık olmayan bir şifre standartına güvenemeyiz. Örneğin US hükümeti kendi şifreleme standartlarını ortaya çıkarmaktadır, ancak bunlar hükümet odaklı şifreleme standartları olduklarından, genelde kodları yayınlanmaz.

Yani PGP size en üst seviyede güvenliği sağlayacaktır. PGP ile sağlayacağınız güvenlik,sizi sadece basit bir kaç meraklının değil;bilgisayar çiftlikleri olan güçlü, bol kısaltmalı devlet kurumlarının bile özel dosyalarınıza ulaşamayacağı anlamına gelmektedir.

Açıklama
:
PGP Desktop
İndirilme Sayısı
:
Bu Ay: 4748      Toplam: 4748
Üretici
:
Dili
:
İngilizce
Eklenme Tarihi
:
26.01.2010 03:17:59
Boyutu
:
15.1 MB
İşletim Sistemi
:
Windows XP/Vista/7
Lisans
:
Shareware
Kısıtlamalar
:
Denemesi bedava
Ekran Görüntüsü
:


PGP Desktop indirPGP Desktop indir


Google Ana sayfanıza Program Sihirbazını yükleyin