Rufus USB ÖNYÜKLEME YAPMA ARACI

USB ÖNYÜKLEME YAPMA ARACI

Ana Sayfa > Araçlar > Analiz ve Optimizasyon > Rufus

Rufus 2.15

Rufus USB anahtar/bellekler, hafıza kartları vb.


gibi USB sürücüleri biçimlendirmeye ve önyüklemeli hale getirmeye yardımcı olan bir araçtır.
Özellikle şu yerlerde kullanışlı olabilir:

* Önyüklemeli ISO'lardan (Windows, Linux, UEFI, vb.) USB yükleme medyası oluşturmanız gerektiğinde
* İşletim sistemi yüklü olmayan bir sistemde çalışmanız gerektiğinde
* DOS üzerinden BIOS ya da diğer firmware yüklemelerine ihtiyaç duyduğunuzda
* Düşük seviyeli bir araç çalıştırmak istediğinizde
Rufus, küçük boyutuna rağmen ihtiyaç duyduğunuz herşeyi sağlar!

Rufus Evet, Rufus hızlıdır. Örneğin, ISO'dan Windows 7 USB yükleme sürücüsü oluşturmada, UNetbootin, Universal USB Installer ya da Windows 7 USB download tool araçlarından yaklaşık iki kat daha hızlıdır. Üstelik ISO'dan Linux önyüklemeli USB oluşturmada da en uç hızlardadır.

Desteklenen Diller:

Azərbaycanca, Bahasa Indonesia, Bahasa Malaysia, Български, Čeština, Dansk , Deutsch, Ελληνικά, English, Español, Français, Hrvatski, Italiano, Latviešu, Lietuvių, Magyar, Nederlands, Norsk, Polski , Português, Português do Brasil, Русский, Română, Slovensky, Slovenščina, Suomi, Svenska, Tiếng Việt, Türkçe, Українська, العربية ,فارسی, 简体中文, 正體中文, 日本語, 한국어.

Sistem Gereksinimleri:
Windows XP ya da üstü, 32 ya da 64 bit farketmeden destekler. İndirildikten sonra, uygulama kullanıma hazırdır.

Hem Rufus'un hemde bu web sayfasının farklı dillere çevrilmesini mümkün kılan çevirmenlere minnettarlığımı ifade etmek istiyorum. Eğer Rufus'u kendi dilinizde kullanma şansını bulduysanız, onlara gerçekten bir teşekkürü borç bilmelisiniz!

DOS desteği notları:

DOS önyüklenebilir bir sürücü oluşturacaksanız ve US(Amerikan İngilizcesi) olmayan bir klavye kullanıyorsanız, Rufus sistem diline göre bir klavye seçimini dener. Bu sayede varsayılan seçim olan FreeDOS, daha fazla klavye desteği ile MS-DOS'tan daha çok önerilir.

ISO desteği notları:

v1.1.0 sürümünden itibaren Rufus'un tüm sürümleri ISO yansımasından (.iso) önyüklenebilir USB oluşturmaya izin vermektedir.

Ücretsiz olarak erişebileceğiniz CDBurnerXP ya da ImgBurn gibi CD yazdırma uygulamalarını kullanarak fiziksel bir sürücüden ya da bir takım dosyadan doğrudan ISO yansıması oluşturmak çok kolay.

UEFI & GPT desteği notları:

1.3.2 sürümünden beri, Rufus yükleme medyaları için hem UEFI hemde GPT desteği sunuyor. Bu Windows 7, Windows 8 ya da Linux yüklemelerinizi EFI modunda yapabilmenize izin verdiği anlamına geliyor.
Fakat tam bir UEFI/GPT desteği için Windows Vista ya da sonrasını gerektiriyor. İşletim sistemi kısıtlamalarından dolayı Windows XP UEFI önyüklenebilir sürücü oluşturulmasını MBR moduna sınırlandırıyor.

Sık Sorulan Sorular (SSS)

Rufus SSS BURADA. Geribildirim gönderimi, hata raporlaması ya da geliştirme istekleri için lütfen github issue tracker Ya da bir e-posta gönderin.

Lisans

GNU General Public License (GPL) version 3 ya da sonrası.
GPLv3 lisansına saygı duyduğunuz sürece, yazılımı dağıtmakta, değiştirmekte hatta satmakta özgürsünüz. Rufus %100 şeffaf bir anlayışla ve açık kaynakla, MinGW32 ortamı kullanılarak üretilmiştir.

Açıklama
:
USB ÖNYÜKLEME YAPMA ARACI
İndirilme Sayısı
:
Bu Ay: 3467      Toplam: 3467
Üretici
:
Dili
:
İngilizce
Eklenme Tarihi
:
17.05.2017 12:17:05
Boyutu
:
932,11 KB
İşletim Sistemi
:
Windows XP/Vista/7
Lisans
:
Freeware
Kısıtlamalar
:
Sınırsız
Ekran Görüntüsü
:


Rufus indirRufus indir


Google Ana sayfanıza Program Sihirbazını yükleyin