mIRC Chat Programı

Chat Programı

Ana Sayfa > Internet > Msn & Chat & IRC > mIRC

mIRC 7.43

mIRC dünyada en çok kullanılan sohbet programıdır.


İçerisinde birçok sohbet odası bulunmaktadır. Birden çok sunucu desteği, tam renk kontrolü, çeşitli yazı tipleri, DCC dosya alma ve gönderme, davet özelliği, uzaktan erişim ve senaryo desteği sadece belli başlı özellikleri arasındadır. Yenilenen bu sürümü ile de mIRC artık SSL (şifrelenmiş bağlantı) bağlantılarına destek verip, tüm diyalog kutuları ve araç çubukları ile de özelleştirmeye tam destek sağlıyor.
mIRC Program o kadar çok tanınmış ve beğenilmiş ki başka kişiler programın kodlarını değiştirerek kendi IRC sunucularına ayarlıyorlar. Yani kendi sohbet programlarını oluşturabiliyorlar. En çok kullanılmasının bir sebebi de kullanımının basit olmasıdır. Program birçok dile çevrilmiştir.

Aynı anda birçok sunucudan birçok kişiyle konuşabilirsiniz. Dosya gönderme özelliği olduğu için karşınızdaki kişiye resim veya başka dosyalar yollayabilirsiniz. İçerisinde karşınızdaki kişiye yollayabileceğiniz bazı şekiller ve karakterler de var. Örneğin; bir kızla konuşuyorsanız, bu şekiller sayesinde o kıza bir çiçek yollayabilirsiniz. Ayrıca sohbet ettiğiniz kişinin hangi sunucudan bağlandığını, ne zamandan beri yazışmadığını görebilirsiniz.

IRC nedir

IRC (Internet Relay Chat-İnternet Aktarımlı Sohbet), dünyanın her yerinden insanların katılıp konuştuğu, daha doğrusu yazıştığı sanal bir buluşma ortamıdır. mIRC "in kullanımıyla küçük bir program IRC ağlarında bulunan sunuculara bağlanır. Bütün sunucular birbirine bağlıdır ve mesajlar bir kullanıcıdan diğerine IRC ağlarından ulaştırılır. Bu sayede binlerce IRC kanalında, yüzlerce IRC ağında ya da sadece bir kişiyle özel olarak tartışmalara ve sohbetlere dünyanın neresinde olursanız olun katılabileceksiniz.

Açıklama
:
Chat Programı
İndirilme Sayısı
:
Bu Ay: 4212      Toplam: 4212
Üretici
:
Dili
:
Türkçe
Eklenme Tarihi
:
4.08.2015 11:14:34
Boyutu
:
2,35 MB
İşletim Sistemi
:
Windows XP/Vista/7
Lisans
:
Shareware
Kısıtlamalar
:
Denemesi Bedava
Ekran Görüntüsü
:
Program için yapılan son görüşler
frost
(28.04.2005 00:47:46)

"eskisine göre çok iyi bence"
ii
ali
(14.04.2005 03:09:40)

"güzel"
güzel bir proğram
OMER
(17.02.2005 15:30:39)

"ÇOK İYİ"
İYİ
derbeder
(6.02.2005 13:40:55)

"cok iyi"
dslı
ali leman
(16.01.2005 19:37:05)

"harikaaaaaaaaaaaa"
ben kullandım coooooooook güzel

Toplam: 5 Görüş
>> Yapılan tüm görüşleri okumak için tıklayınız
>> Sizde görüş yapmak isterseniz buraya tıklayınız
Google Ana sayfanıza Program Sihirbazını yükleyin