Picasa Ücretsiz Resim Düzenleme Programı

Ücretsiz Resim Düzenleme Programı

Ana Sayfa > Fotoğraf & Dizayn > Resim Gösterme & Kataloglama > Picasa

Picasa 3.9.136.17


Üreticiden:

Googleın Picasa sını kullanarak bilgisayafirınızdaki resimleri birkaç saniye içerisinde bulup, resimlerinizin tadını çıkarabilirsiniz.Resimlerinizin her zaman düzenli kalmasını sağlayan, ücretsiz olarak yükleyebileceğiniz bir yazılım.Picasa PCnizdeki tüm resimleri anında bulmanıza, düzenlemenize ve başkalarıyla paylaşmanıza yardımcı olan bir yazılımdır.


Picasayı kameranızdaki resimlerinizi bilgisayarınıza aktarmak için kullanarak işe başlayabilirsiniz. Artık Picasayı her açtığınızda, program tüm resimlerinizi (hatta elinizde olduğunu unuttuklarınızı bile) otomatik olarak bulacak ve kolayca tanıyacağınız klasör adlarıyla, tarihe göre düzenlenmiş görsel albümler halinde sıralayacaktır. Albümlerinizi sürükleyip bırakma yöntemiyle düzenleyebilir ve yeni gruplar yaratmak için etiketler hazırlayabilirsiniz.Ayrıca Picasa , tek tıklamayla yapılan düzeltmeler ile güçlü efektleri parmak uçlarınıza getirerek gelişmiş düzeltme işlemlerini çocuk oyuncağına dönüştürmekte ve resimlerinizi başkalarıyla paylaşmanızı kolaylaştırmaktadır; resimlerinizi e-postayla gönderebilir, evde basabilir, hediye CDleri hazırlayabilir ve hatta resimleri kendi blogunuza asabilirsiniz.*Şu anda aşağıdaki dillerde mevcuttur: Almanca, Bulgarca, Çekçe, Çince (basitleştirilmiş), Çince (geleneksel), Danca, Endonezya Dili, Estçe, Felemenkçe, Filipin Dili, Fince, Fransızca, Hırvatça, İngilizce (ABD), İngilizce (İngiltere), İspanyolca, İsveççe, İtalyanca, İzlandaca, Japonca, Katalanca, Korece, Lehçe, Letonca, Litvanca, Macarca, Norveççe, Portekizce (Brezilya), Rumence, Rusça, Sırpça, Slovakça, Slovence, Tayca, Türkçe, Ukraynaca, Vietnamca, Yunanca.* BlogThis! özelliği, sadece belirlenen ülkeler için İngilizce olarak mevcuttur.Editörden:

Benzer profesyonel uygulamaların sunduğu özellikleri içermesine karşın ücretsiz olarak kullanıma sunulan Picasa, çeşitli yazılım siteleri tarafından ödüle layık görülmüş bir program. Eskiden ücretli olarak sunulan fakat Google arama motorunun desteği ile tüm kullanıcılara açık olarak sunulan bu mükemmel uygulamayla arşivinizdeki fotoğrafları tarih sırasına göre dizebilir, üzerinde rötuş yapabilir, fotoğraf makinenizdeki imajları bilgisayarınıza aktarabilir ve basılmış fotoğrafları tarayıcı yardımıyla dijital olarak saklayabilirsiniz. Güzel görünümlü ve kolay kullanımlı arayüzü sayesinde yapılan her işlemi zevkli hale getiren Picasanın en az ücretli rakibi Adobe PhotoShop CS kadar başarılı olduğunu belirtmem gerekiyor.Uygulama ilk çalıştırıldığında diskinizdeki imaj dosyalarını otomatik olarak tarayarak tarih ve klasör sırasına diziyor, oluşturulan sıralama kategorilerine sol taraftaki düğmeler yardımıyla ulaşmak mümkün. Dosya tarama işlemi tamamlandıktan sonra imajlara not vererek slayt gösterisi yaparken ilgili imajların ilk sıralarda gösterilmesi sağlanabiliyor. İmajlara etiket eklemek, kontrast-parlaklık ayarı yapmak, çeşitli filtreler uygulamak, istenilen açıyı kullanarak çevirmek, kırmızı göz gidermek, yakınlaştırmak, kenarlarını kesmek, büyütmek ve küçültmek uygulamanın diğer özellikleri arasında yer alıyor.Picasa JPG, Raw, Tiff, Bmp, Gif, Psd, Png, Avi, Mpg, Asf, Wmv, Mov gibi tüm popüler grafik ve video dosyalarını gösterebiliyor.Dip Not : Yazılım, açıklamamızda da belirttiğimiz üzere Türkçe desteğiyle birlikte gelmektedir. Ancak, sanıyoruz ki firma, ara sürümlerde dil desteğini ekleyemeyebiliyor. indirdiğiniz sürümde Türkçe desteğini göremezseniz program ayarları ile uğraşmanıza gerek yok, ara bir sürüm olarak eklendiğinden dil desteği birlikte sunulmamıştır demektir. Umuyoruz ki bir sonraki sürümde firma tekrar dil dosyasını ekleyecektir efendim, o yüzden şimdilik tanıtımımızdaki Türkçe yazısını kaldırmıyoruz, tüm değerli ziyaretçilerimizin bilgilerine önemle sunarız.

Açıklama
:
Ücretsiz Resim Düzenleme Programı
İndirilme Sayısı
:
Bu Ay: 17174      Toplam: 17174
Üretici
:
Dili
:
İngilizce
Eklenme Tarihi
:
15.03.2013 22:50:27
Boyutu
:
14.26 MB
İşletim Sistemi
:
Windows XP/Vista
Lisans
:
Freeware
Kısıtlamalar
:
Sınırsız
Ekran Görüntüsü
:
Program için yapılan son görüşler
baba
(25.05.2009 14:30:59 )

"benimki türkçe"
aslında ben picasa 3 yazınca hemen google çıktı girdim ve indirdim hiçte ingilizce değil
daleben
(15.12.2008 22:28:34 )

"güzel program"
neden hala ingilizce türkçe çıkmadı ne yapmam lazım
fırtına
(5.11.2007 23:15:28)

"gayet iyi"
bütün fotoğrafcılara gerekli
emre
(2.10.2007 15:37:11)

"picassa süper bişey"
ya bu siteyi arkadasım tavsiye etti picassa yı ordan indir dedi bana ben indirmek için girdim aslında indirdim ama türkçesini degil yabancı dilini indir dim şimdi türkçesini indircem süper b işi harikaa
safer
(5.05.2006 12:28:56)

"casus dolu"
program çok güzel velakin bir indirdim pc google nin tracking ve browser hijackları ile doldu programı kaldırdım ama onları temizleyinceye kadar pc çok zorlandı onun yerine yine bu sitedeki xnwiev programını indirin hem çok iyi türkçe ve casus yok ...

Toplam: 6 Görüş
>> Yapılan tüm görüşleri okumak için tıklayınız
>> Sizde görüş yapmak isterseniz buraya tıklayınız


Picasa indirPicasa indir


Google Ana sayfanıza Program Sihirbazını yükleyin