IrfanView Türkçe Dil Desteği

IrfanView Türkçe Dil Desteği

Ana Sayfa > Fotoğraf & Dizayn > Resim Gösterme & Kataloglama > IrfanView Türkçe Dil Desteği

IrfanView Türkçe Dil Desteği 3.99

IrfanView Türkçe Dil Destegi: bu dosya IrfanView programını Türkçe'ye çevirir. IrfanView, çok güçlü bir resim gösterici ve basit bir görüntü işlem programı.


Uzun zamandır tanıtmak için sabit diskimdeki yazılım arşivimde beklettiğim IrfanView'ü çalıştırıp biraz kullandıktan sonra açıkçası niye çok daha önce bu programı denemedim diye üzüldüm. IrfanView o kadar iyi tasarlanmış ki sadece 1 (bir) dakikalık bir karıştırma evresinden sonra programı rahatlıkla kullanır hale geliyorsunuz. Programın arayüzü olağanüstü derecede sezgisel; herşey olması gerektiği yerde. Ah keşke şu da olsa demeye kalmadan IrfanView'ün isteyebileceğinizden çok daha fazlasını size sunduğunu anlıyorsunuz.

IrfanView'de hemen herşeyi tek tuşla kontrol ediyorsunuz. Örneğin açtığınız bir resmin klasöründe bulunan tüm dosyaların küçük versiyonlarını (thumbnails) görmek isterseniz T tuşuna basmanız yeterli. Dosya açmak (Open) için ise artık standart olmuş Ctrl+O yerine sadece O tuşunu kullanıyorsunuz. IrfanView'ün tanıyabildiği resim formatı sayısı oldukça fazla: JPG, GIF, BMP, TIF, PNG, LWF, PCX, TGA, PCD, RAS, RLE, DIB, ICO, CUR, ANI, WMF, EMF, PPM, PGM, PBM, IFF, PSD, CPT, CLP, EPS, CAM ve G3. Program ayrıca ses (WAV, MID, RMI, AIF) ve film dosyalarını (AVI, MPG, MOV) da açabiliyor. Dosya açarken eğer öngörüm (preview) seçeneğini açık bırakırsanız üstüne tıkladığınız dosyanın küçük bir öngörümü görüntüleniyor. Bu özellik, içeriğini hatırlamadığınız dosyaları teker teker açmadan aradığınızı bulmayı çok kolaylaştırıyor. IrfanView'ün eşsiz özellikinden biri olan Yeniden Aç (Reopen - Shift+R) ile üstünde artık geri alınamayacak birkaç değişiklik yaptığınız bir resmin orjinalini en kısa yoldan tekrar diskten yükleyebiliyorsunuz (tabi üstüne kaydetmediyseniz). IrfanView, seçtiğiniz resimleri ister sırayla ister rastgele arka arkaya göstererek slayt gösterileri (slideshow - W) yapabiliyor. Ayrıca, Batch Conversion özelliği ile birden çok resmi (formatı ne olursa olsun) otomatik olarak tek bir formata dönüştürebiliyorsunuz.

Açıklama
:
IrfanView Türkçe Dil Desteği
İndirilme Sayısı
:
Bu Ay: 5328      Toplam: 5328
Üretici
:
Dili
:
Türkçe
Eklenme Tarihi
:
22.03.2009 01:11:40
Boyutu
:
28.5 Kb
İşletim Sistemi
:
Windows 95/98/Me/NT/2000/XP, IrfanView
Lisans
:
Freeware
Kısıtlamalar
:
Sınırsız
Ekran Görüntüsü
:
Program için yapılan son görüşler
bayrambalkas
(4.11.2007 19:10:57)

"süper bir yazılım"
ben bir öğretmenim,hertürlü resimli yazılı kağıtlarını edit edebiliyorum,teşekkür ediyorum,çok faydalı
DARKNESS
(19.02.2007 18:28:57)

"türkçe dil desteği tam çalışıyor."
arkadaşın programındaki sürüm farklı olabilir..
n.bilgin
(10.02.2005 00:19:58)

"türkce yüklenmiyor..."
türkce dil destegi konusunda basarili oln var mi ben bir türlü yükleyemedim.önerilen adimlarla programin bir ilgisi yok.klasör nasil olusturuluyor o belirtilmemis.lütfen acikca yazar misiniz.Ayrica internete yuklü kücük fotograflara tiklayinca büyüterek acilabilmesini saglayan program önerebilir misiniz.tesekkürler...n.bilgin

Toplam: 3 Görüş
>> Yapılan tüm görüşleri okumak için tıklayınız
>> Sizde görüş yapmak isterseniz buraya tıklayınız


IrfanView Türkçe Dil Desteği indirIrfanView Türkçe Dil Desteği indir


Google Ana sayfanıza Program Sihirbazını yükleyin