YeniProgram.gen.tr
16 Ocak 2021 , Cumartesi             Online Ziyaretçi:   55508
   
    Gelişmiş Arama                     İndirme Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Donanım > APU teknolojisinin ikinci nesli geliyor!
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Android 4.0, Samsung'a sorun oldu!
 PC donanımlarınızı temizlemek için 4 ipucu!
 APU teknolojisinin ikinci nesli geliyor!
 Meğer o kadar da canavar değilmiş!
 Yeni iPad'i sevdik mi?
 Apple efsanesi diyor ki: Tek rakibimiz...
 iPad'leri yakacaklar!
 Asus 2012'de daha iddialı!
 iPad sahiplerinin yeni derdi!
 LG'den dikkat çeken bir projektör!
 İlgili haberlerin tümü
 
  APU teknolojisinin ikinci nesli geliyor!
APU teknolojisinin ikinci nesli geliyor!

AMD, PC'lerde büyük yenilikler getiren ikinci nesil APU'sunun özelliklerini Türkiye'de paylaştı!
Eklenme Tarihi: (11.04.2012 01:07:47)
Okunma Sayısı: 1058

AMD Türkiye ev sahipliğinde gerçekleşen basın toplantısı, AMD EMEA Bölgesi Pazarlama Direktörü Stefano Chiavegati ve AMD Türkiye Son Tüketici Pazarından Sorumlu İş Geliştirme Müdürü Ömer Çelebioğlu'nun katılımıyla gerçekleşti.

Konuşmasında AMD'nin Türkiye'deki büyüme hedeflerine dikkat çeken Çelebioğlu, Türkiye, AMD'nin yatırım planları arasında en çok önem verdiği ülkeler arasında. Tam bir sene önce yasal Türkiye ofisimiz tekrar faaliyete başladı, geçen bir senelik süre zarfında, AMD Türkiye olarak META Bölgesi'nin en büyük pazarı konumuna geldik. Hedefimiz, AMD teknolojilerini Türkiye'de yaygınlaştırmak. Farklı tüketici ihtiyaçlarına göre kategorize edilmiş VISION platformlarımız sayesinde, tüketicilerin bilgisayar alımında ihtiyaçlarını tam karşılayacak seçimler yapabilmelerini sağlıyoruz dedi.

AMD EMEA Bölgesi Pazarlama Direktörü Stefano Chiavegati ise giderek dijitalleşen dünyada artık görselliğin ön planda olduğunu vurguladı.

Chiavegati, Dijital dünya, görsel içeriklerin inanılmaz boyutlara ulaştığı farklı bir dünya haline geldi. YouTube'a dakikada 48 saatlik videonun yüklendiği, 1 gün içerisinde internet üzerinden 520 milyon dakikayı aşkın görüntülü konuşma yapıldığı bir dünyada yaşıyoruz. Önümüzdeki dönemde bu rakamlar katlanarak artacak. Yapılan araştırmalar, dijital medya gelirinin 2013 yılına kadar %270 oranında artarak 3,28 milyar doları aşacağını öngörüyor. 2014 yılında ise, 3D ve HD videoların, internet trafiğinin %46'sını oluşturacağı tahmin ediliyor dedi.

Cihazlar küçülürken deneyim büyüyor!


Chiavegati, AMD'nin piyasaya sunacağı Trinity Platformu'nun görsel deneyimde fark yaratacağını belirterek, AMD olarak, 2. nesil APU'larımızda önemli derecede performans ve enerji tasarrufu artışları ile tüketicinin karşısına çıkıyoruz. Full HD görüntü ve üst düzey performans gösteren ultra ince ve hafif bilgisayarların geleceğin trendi olacağını biliyoruz. AMD olarak, bu alanda genel kullanıma yönelik ultra ince segmentin oluşmasına yardımcı olacak düşük maliyetli çözümler geliştirmeye odaklanıyoruz. Trinity Platformu, bu alanda fark yaratan inanılmaz özellikler sunuyor sözlerini kaydetti.


Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2010 Yeni Programlar               Tüm Programlar | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin | Add to Google
Google Ana sayfanıza Program Sihirbazını yükleyin Google